בית הנשיא בחרו להוקיר את הפעילות שקיימנו עם ילדי עובדי מערכתה בריאות עם פרוץ משבר הקורונה. האות הוענק לתנועות הבוגרים החברות ב'הסתדרות החלוצה' ותנועות הנוער החברות ב'מועצת תנועות הנוער בישראל'.

בתקופת הגל הראשון של משבר הקורונה עסקנו בין היתר בהדרכת קייטנות בבתי חולים לילדי הצוותים הרפואיים ברחבי הארץ. את הפרוייקט הזה יזמנו והתחלנו בימים הראשונים של המשבר. כך תיאר זאת עמית גוטקינד, בוגר התנועה וחבר הנהלת הסיעוד בבית החולים שיבא תל השומר: "ביום שבת בבוקר, ה-14 למרץ, שוחחתי עם ראשי תנועת המחנות העולים וביום ראשון הם כבר הגיעו לבית החולים ונערכו להתחלת פעילות. הגיע לכאן צוות מרשים של מדריכים שהלכה למעשה אפשר לסגל בית החולים לעשות את עבודתו. הם עושים זאת תוך סיכון עצמי וזה ראוי להערכה גדולה".
בהמשך הצטרפו אלינו עוד תנועות נוער וארגונים ויחד קיימנו פעילות חינוכית גדולה שהקיפה כ-15,000 ילדים של עובדי מערכת הבריאות.

אנחנו גאים במדריכי ומדריכות התנועה על תרומתם והתגייסותם לצו השעה ומתחייבים להמשיך להוות חוסן חברתי עבור החברה הישראלית שעה שעה.

"שעתם הקשה של רבים מאזרחי המדינה הייתה בתקופת הגל הראשון של משבר הקורונה, וזו הייתה זכות גדולה עבורנו לסייע להם. אנחנו ערוכים ומוכנים לפעול גם עכשיו ככל שיידרש. ואנחנו לא לבד, פגשנו כל כך הרבה אנשים טובים ותנועות שהבינו כמונו שצו השעה זה חיזוק החוסן החברתי והקהילתי, ושנוכל לעבור את המשבר רק ביחד." (אילן גזית, יו"ר המחנות העולים וי"ר הסתדרות החלוצה)